درمانی, مراقبت و سلامتی

 بیماری نقرس | درمان و علت بیماری نقرس

 بیماری نقرس

بیماری نقرس. بیماری مزمن مفصلی ناشی از بالا رفتن. غلظت اسید اوریک در مایعات بیولوژیکی بدن است. در این بیماری. ذرات متبلور اسید اوریک در مفاصل. تاندونها و کلیه ها رسوب می کند. و ایجاد التهاب های شدید را فراهم می آورد. خون مبتلایان به نقرس. افزایش مقدار اسید اوریک را نشان میدهد.

علت بیماری نقرس پیدایش آن در خانواده ها ممکن است. تا ۵۰ درصد ارثی باشد. این بیماری غالبا در مردها آن هم در سنین بالا عارض می شود. ممکن است. ناشی از بعضی بیماری های خونی. مصرف داروها. چاقی. زیاده روی در مصرف غذا و تولید زیاد اسید اوریک است. از عوارض آن. وجود زیاد اسید اوریک در بدن است.

که به صورت رسوب متبلور در مفاصل. (غالبا در انگشت بزرگ. قوزک پا مفصل زانو،…): پیش می آید. و ایجاد درد خیلی شدید می کند. به طوری که حتی مانع قرار دادن پا بر روی زمین می گردد. و اگر در درمان آن اقدام به عمل نیاید مفاصل تغییر فرم حاصل می کنند. و پس از چند سال آسیب می بینند. جمع شدن اسید اوریک در زیر پوست. موجبات تورم تاندون ها و بافت های نرم می گردد. تشکیل شدن زیاد اسید اوریک در بدن می تواند. سنگ کلیه ایجاد کند.

علت بیماری نقرس

علت بیماری نقرس

– افراط در مصرف کربوهیدراتها و قند. که در افزایش تولید اسید اسید اوریک مداخله دارد.

– افراط در مصرف گوشت.

– زیاده روی در مصرف مشروبات الکلی

– مصرف زیاد قهوه. – اجتناب از مصرف میوه و سبزیجات.

– اسیدوز

– تشکیل زیاد پورین ها (purine).

– مسائل ارثی: نارسائی آنزیمها که موجب افزایش تشکیل اسید اوریک. و سنگ و رسوبات اوریک در کلیه می شود.
عدم تحرک.
– اضطراب و تشویش.
– مسمومیت از سرب.
– فعالیت غیر کافی غدد فوق کلیه.
-علت بیماری نقرس مسمومیت ناشی از جذب ترشحات سمی میکروب ها در ناحیه عفونی بدن ایجاد می شود.

درمان بیماری نقرس .و رومانتیسم

 بیماری نقرس

اربز،پیرو

(دارای اثر درمانی در بیماریهای نقرس. آرتریتیسم روماتیسم. دیابت،…): دم کرده ۸ تا ۱۵ گرم میوه (در بعضی کتب علمی ۲۰ تا ۳۰ گرم) در یک لیتر آب جوش. به طوری که به مدت ۱۰ دقیقه دم کند. مقدار مصرف آن ۳ فنجان در روز است.اریز و پیرو. نام های محلی گیاه در نواحی مختلف شمال ایران است. (دکتر ثابتی).

– انگور کولی

(مؤثر در درمان نقرس و روماتیسم،…): جوشانده ۲ مشت ازپوست ثانوی (پوست شاخه های ۱ تا ۲ ساله) در یک لیتر آب. به طوری که حجم آب بر اثرجوشیدن. به تقلیل یابد. مقدار مصرف آن چند لیوان در روز است.

– بابا آدم

 بیماری نقرس (ضد نقرس. مؤثر در دفع رسوبات اداری. …): جوشانده ۴۰ تا ۶۰گرم ریشه تازه گیاه در یک لیتر آب. برای مصرف در طول روز مصرف این جوشانده. حتی به مقدار زیادتر نیز می تواند انجام گیرد.
باید توجه داشت. که اثر درمانی ریشه گیاه بر اثر جوشیدن کاهش کلی پیدا می کند. از این جهت همیشه باید ریشه تازه مورد استفاده قرار گیرد.

– بسفایج، بسپایک

(دارای اثر درمانی در بیماری های کبدی.نقرس،…): مصرف جوشانده ۲۰ تا ۲۵. گرم از قطعات ریزوم گیاه در یک لیتر آب جوش. تهیه جوشانده مذکور را چنین توصیه نمود. که پس از یک ربع جوشاندن باید این عمل را متوقف کرده. مقدار ۱۰ گرم. ریشه شیرین بیان و ۵ گرم ریشه آنژلیک به آن اضافه کرد. سپس مدت ۱۲ ساعت آن را به حال خود گذاشت. و پس از صاف کردن. با افزودن مقدار مناسبی عسل آن را شیرین کرد. مقدار مصرف این جوشانده یک فنجان صبح ناشتاست.

– تاجریزی

(دارای اثر درمانی در روماتیسم و نقرس،…): جوشانده ۱۰ تا۴۰ گرم از قطعات ساقه گیاه در یک لیتر آب. به طوری که پس از دو دقیقه جوشیدن به مدت ده دقیقه دم کند. مقدار مصرف آن ۲ فنجان در روز در فاصله بین دو غذا است. ساقه این گیاه دارای نوعی گلوکو- الكالوئيد به نام سولانین و گلوکزیدی به نام دولکامارین است. در مصرف آن و همچنین تاجریزی سیاه. به علت دارا بودن مواد مؤثر و سمی باید رعایت احتیاط به عمل آید. یعنی به مقادیر بیش از حد درمانی و به مدت طولانی مصرف نشود.
در تهیه این جوشانده چنین توصیه شده است. که در آغاز. جوشانده ۱۰ در هزار تهیه شود. سپس مقدار درصد آن تدریجا. برحسب نتیجه ای که گرفته می شود افزایش می یابد.

– توت فرنگی، چیالک

(مؤثر در درمان روماتیسم و نقرس،…): مصرفي جوشانده ۳۰ گرم ریشه گیاه در ۱ لیتر آب. به مقدار چند فنجان در روز اگر برگ و ریشه گیاه در تهیه جوشانده. به کار رود مؤثرتر خواهد بود. این جوشانده در درمان آرتیری تیسم. تصلب شرائین. پایین آوردن فشار خون. ناراحتی های مجاری ادرار نیز اثر درمانی ظاهر می کند.

– دارواش

(ضد نقرس. آسم. میگرن،…): دم کرده جوشانده ۲۰ تا ۳۰ گرم برگ گیاه در یک لیتر آب به طوری که پس از کمی جوشیدن. به مدت ۱۰ دقیقه دم کند. مقدار مصرف آن یک فنجان قبل از هر غذا است.
مسمومیت: فرآورده های دارواش اگر به مقادیر زیادتر از حد درمانی مصرف گردند. ایجاد ناراحتی های شدید و خطرناک مانند فلج اندام های سافله. سکته قلبی و قطع حرکات تنفسی می نمایند. که غالبا منجر به خفگی و مرگ می گردند. از این جهت در مصرف آنها باید رعایت احتیاط به عمل آید.

– درخت زبان گنجشک (برگ)

(دارای اثر درمانی در روماتیسم نقرسی. روماتیسم. دفع کننده کننده رسوبات ادراری….): جوشانده (یا دم کرده) ۳۰ گرم برگ در یک لیتر آب به طوری که پس از چند دقیقه جوشیدن به مدت ۱۰ دقیقه دم کند. مقدار مصرف ان چند فنجان در روز است. در کتب درمانی جدید. تهیه جوشانده با افزودن مقدار مناسبی آب لیمو ترش توصیه شده است.

 بیماری نقرس

درخت سیب (میوه)

 بیماری نقرس (دفع کننده رسوبات کلیه. موثر در درمان روماتیسم نقرسی. نقرس،…): مصرف سیب به حالت خام یا پخته.

– درخت گلابی (برگ شاخه های جوان. پوست)

(مدر. دفع کننده اسید اوریک. مؤثر در درمان روماتیسم نقرسی. دیابت، …): مصرف دم کرده ۱۰ گرم برگ در یک لیتر. آب جوش (مدت ۲۰ دقیقه دم کند). به مقدار چند فنجان در روز از بین میوه های کم شیرین. گلابی بهترین میوه برای بیماران مبتلا به دیابت است.

– رازیانه

(مدر. دفع کننده اسید اوریک. مؤثر در درمان نقرس”مصرف گرد دانه (میوه) به مقدار یک. تا ۴ گرم در روز مصرف دم کرده. ۳ قاشق قهوه خورد رازیانه در ۳ فنجان آب جوش. به مقدار یک فنجان بعد از هر غذا.

– شالک۔ عشنک

(مدر. دفع کننده اسید اوریک. مؤثر در درمان نقرس روماتیسم،…): مصرف دم کرده ۸ تا ۱۵ گرم از جوانه های گیاه در نیم لیتر. آب جوش (مدت دم کردن ۱۵ دقیقه). به مقدار 3 فنجان در روز.جوانه های این درخت دارای گلوکزیدی به نام پوپولین یا پوپولوزید Popoloside. سالیسین. اسانس (به مقدار جزئی). مواد رزینی. تانن. کریزین و غیره است.

– صابونی

 

(مدر، مؤثر در درمان نقرس، روماتیسم، آرتریت، …):جوشانده ریشه یا کلیه قسمتهای. گیاه در یک لیتر آب به طوری که. پس از ۲ دقیقه جوشاندن آن را از گرما دور کرده. از صافی بگذرانند چون اگر مدتی به همان حال بماند. ممکن است اثر سمی پیدا کند. مقدار مصرف جوشانده مذکور. یک فنجان. نیم ساعت قبل از غذای ظهر و شب است.فرآورده های این گیاه به علت دارا بودن مواد سمی. باید به مقادیر درمانی و غیر مداوم صورت گیرد.
این گیاه بومی ایران نیست. ولی برای مصارف درمانی پرورش می یابد.

– عروسک پشت پرده

(دفع کننده رسوبات ادراری از نوع اکسالیک واوریک. مؤثر در درمان نقرس و روماتیسم نقرسی…): جوشانده ۲۰ تا ۶۰ گرم میوه خشک شده گیاه در یک لیتر آب به طوری که پس از ۵ دقیقه جوشیدن. به مدت ۱۰ دقیقه دم کند. مقدار مصرف آن چند فنجان. و حتی تمام جوشانده در ۲۴ ساعت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.